Adventní těšení

28.12.2012 Magda Navrátilová Podařilo se nám...

Strom přání

 

Advent jsme zahájili 1. prosince rozsvěcením vánočních stromů jak v Pohřebačce, tak i u naší školy, kde jsme ho společně s rodiči vyzdobili dárečky s přáním. Zazpívali jsme s doprovodem kláves několik vánočních písní, zarecitovali jsme několik básní a zatančili taneček na píseň Dády Patrasové O Vánocích.

 

Rozsvěcení stromu

 

3. prosince jsme se poslední lekcí rozloučili s kurzem plavání, kde se nám moc líbilo. Těšíme se na jaro, kdy začne další plavecký kurz.

Plavání

 

4. prosince všechny třídy navštívila „Barborka“ a přinesla dětem malou nadílku, aby jim čas do „Mikuláše“ rychleji utekl.

 

Barborka u Broučků

 

5. prosince proběhla již tradiční „Čertí školka“, kde si děti v převlecích čertíků zatancovaly, zazpívaly, ale i soutěžily a užily spoustu legrace. Na závěr na ně čekala nadílka  od „Mikuláše“.

 

Čertí tanec

 

6. prosince se konala tradiční „Vánoční výstava v ZŠ“, pro kterou jsme vytvořili s dětmi vánoční dekorace. Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří svými krásnými a nápaditými výrobky podpořili naši účast na této výstavě.

 

Co si přejete?

 

11. prosince jsme si vyrazili do Pardubic na výstavu „Peklo – Vítězslavy Klimtové“ a zároveň jsme si prohlédli svátečně vyzdobené Pernštýnské náměstí s adventními trhy. Výlet se vydařil a moc se nám líbil.

 

Vítáme vás děti " v pekle".

 

18. prosince na nás ve třídách čekal „Štědrý den“. Celý den provázela slavnostní atmosféra, slavnostní menu a vánoční nadílka. Děti měly velkou radost z nových hraček, o kterou se podělily se svými kamarády z ostatních tříd.

 

Co nám to ten Ježíšek nadělil?

 

20. prosince jsme pozvali rodiče a prarodiče do vánočně vyzdobených tříd, abychom společně prožili vánoční pohodu. Nejmladší děti si se svými blízkými vyrobily vánoční ozdobu, starší děti vánoční svícen z jablíček a sušených plodů.  U Kytiček a Sluníček pak děti s rodiči a prarodiči rozsvítily „Vánoční spirálu přátelství“. U vánočního stromečku pak na každé z dětí čekalo překvapení – dárek. Poté jsme společně ochutnali báječné cukroví od šikovných maminek a babiček. Doufáme, že společné vánoční odpoledne přispělo i k Vaší radosti  a  k příjemné vánoční náladě…

 

Přejeme štěstí, protože je ho málo,

přejeme zdraví, protože je ho třeba,

přejeme lásku, protože je krásná.

Do nového roku  2013.

 

Vánoční spirála přátelství

Komentáře jsou vypnuty.


Prohlášení přístupnosti webu | Vytvořil CIPEL ELECTRONICS na šabloně HQ Premium