Vítání svatého Martina a lampiónový průvod 8. listopadu 2012

20.11.2012 Magda Navrátilová Podařilo se nám...

Pro začátek si připomeňme básničkou legendu o sv. Martinovi:

Svatý Martin
Na bílém koni přijíždí k nám
a já se ptám, kdo je onen pán.
Martin se jmenuje a v ruce meč svírá.
Ne, není zlý, naopak člověk zírá,
co ten Martin jednou udělal,
když na koni někam pospíchal.

Jede Martin na svém koni
a náhle potká žebráka.
Různé myšlenky se mu hlavou honí,
třeba je to jen pohádka.
Že ten Martin plášť svůj vzal
na dvě půlky nožem rozřezal.
S žebrákem se o něj rozdělil.

Možná ten kůň ani bílý nebyl,
co na tom dnes záleží.
Snad bílý jak sníh, co tehdy padal
a to, že se zas zima přiblíží.

Jak se v naší mateřské škole stalo již tradicí, i letos jsme společně uvítali sv. Martina na bílém koni a vyprovodili ho na dalekou cestu, kterou měl před sebou.

Před samotným vítáním jsme se sešli společně s rodiči na jednotlivých třídách, kde děti rodičům předvedly, co se v novém školním roce naučily. Poté si děti se svými rodiči vyrobily barevná světýlka, ozdobičky a koníky. Také si zabalily dárek na „vánoční strom přání“.

V podvečer jsme na školní zahradě ochutnali malé občerstvení od našich paní kuchařek, zasoutěžili jsme si a pak už jsme netrpělivě vyhlíželi sv. Martina na bílém koni. Přivítali jsme ho písničkami, děti ze třídy Sluníček mu zarecitovaly novou báseň a obdarovaly ho obrázky, které pro něj namalovaly.

Lampionovým průvodem jsme společně sv. Martina vyprovodili na jeho dalekou cestu.  Na závěr čekalo na děti překvapení – pouštění balónů štěstí.

Celý podvečer se nám vydařil a všem dětem, rodičům i dalším návštěvníkům se líbil.

Vypracovala: Magda Navrátilová

Ostatní fotografie naleznete na Rajčeti.

Komentáře jsou vypnuty.

Vytvořil CIPEL ELECTRONICS na šabloně HQ Premium